Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Sopocie

rekrutacja

Grand Prix Warmii i Mazur w Olsztynie!

Utworzono dnia 17.12.2019
Świetnie zaprezentowali się pływacy naszej szkoły podczas Grand Prix Warmii i Mazur w Olsztynie. Na przepięknej pływalni Aquasfera wystartowało 1000 zawodników z 80 klubów!
Rewelacyjnie wypadł na tej imprezie wychowanek trenerki Agnieszki Suchcickiej, obecnie trenujący pod okiem trenera Milosza Stachowicza Mikołaj Filipiak. W konkurencji 400m st. dowolnym pobił wieloletni Rekord Polski o 2 sekundy: 4:05,92!!! To historyczna chwila dla naszej szkoły! Mikołaj uzyskał jeszcze 4 Rekordy Okręgu Pomorskiego w konkurencjach: 100,200,400m st. dowolnym i 200m st. zmiennym, odebrał Puchar Najlepszego Zawodnika Zawodów.
Również wspaniale zaprezentował się podopieczny trenerki Małgosi Nowakowskiej Edward Niezgoda, który zwyciężył 3 razy na dystansach: 50m st. dowolnym oraz 50 i 100m st. grzbietowym. Edek odebrał w swojej kategorii wiekowej okazały Puchar Najlepszego Zawodnika Zawodów.
Na szczególną uwagę zasługuje również start Davida Ziemanna, który był klasyfikowany w kategorii open(bez podziału na roczniki). Mimo tego David osiągnął drugą pozycję na 100m st. grzbietowym i trzecią na 200m st. grzbietowym.
Wszystkim naszym podopiecznym udało się poprawić dotychczasowe rekordy życiowe, a niektórzy otarli się o podium:

- Mikołaj Filipiak: oprócz wspomnianych rekordów wygrał w konkurencjach: 100,200,400m st. dowolnym i 200m st. zmiennym oraz był trzeci na 100m st. motylkowym

- Edek Niezgoda: zdobył Puchar Najlepszego Zawodnika, zwyciężył na dystansach: 50m st. dowolnym, 50 i 100m st.grzbietowym, był drugi na 100m st. dowolnym i 100m st. zmiennym

- David Ziemann: zajał drugie miejsce na 100m st. grzbietowym, trzecie na 200m st. grzbietowym i czwarte na 50m st. grzbietowym