Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Sopocie

Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Gdańska w pływaniu

Utworzono dnia 16.10.2018

Świetny występ pływaków naszej szkoły podczas Międzynarodowych Mistrzostw Miasta Gdańska!

Wspaniale zaprezentowali się pływacy naszej szkoły podczas Międzynarodowych Mistrzostw Miasta Gdańska, które odbyły się w miniony weekend(13-14.10.18r) na pływalni w gdańskim Chełmie. Zawody przebiegły w 3 blokach, roczniki najmłodsze startowały w sobotę do południa, starsi po południu i w niedzielę do południa. W imprezie wzięło udział 700 zawodników z 23 klubów. Wśród uczestników znalazły się kluby z Niemiec i Rosji. Trudne zadanie mieli zawodnicy rocznika 2003, ponieważ byli klasyfikowani w kategorii open. Mimo wysokiego poziomu sportowego, nasi podopieczni poradzili sobie doskonale zajmując wielokrotnie miejsca na podium:

Edward Niezgoda wygrał konkurencję 50m st. dowolnym, był drugi na 50m st. grzbietowym

Mateusz Matylla zajął 3m-sce na 50m st. dowolnym

Mikołaj Filipiak zwyciężył dwukrotnie na 50 i 100m st. motylkowym, był dwa razy drugi na 50 i 100m st. dowolnym i trzeci na 200m st. dowolnym

Agata Zemła uzyskała najlepszy wynik na 50m st. dowolnym i trzeci na 50m st. grzbietowym

Laura Kujawczyk wygrała konkurencję 50m st. grzbietowym, była druga na 50m st. dowolnym

Pola Raczyńska osiągnęła pierwszą pozycję na 100m st. klasycznym i dwa razy trzecią na 50m st. dowolnym i klasycznym

Szymon Żurek zajął trzecie miejsce na 50m st. grzbietowym

Adrianna Truszkowska była trzecia na 100m st. grzbietowym

Maciej Filipiak uzyskał drugi wynik na 50m st. klasycznym

Helenka Schwarz była druga w kategorii open na 100m st. motylkowym

Tomek Truszkowski zajął trzykrotnie czwartą pozycję w kategorii open na 50,100 i 200m st. grzbietowym