Warsztaty w Gdańskiej Galerii Miejskiej

Utworzono dnia 08.10.2018

W zeszłą niedzielę - siódmego października, grupa uczniów z klas piątych (i niespodziewana, acz wiele wnosząca dwójka z klas pierwszych), wzięła udział w warsztatach w Gdańskiej Galerii Miejskiej.

Zajęcia rozpoczynały się od oprowadzania po części wystawy dzieł innych niż, te które możemy oglądać na co dzień.  Ponieważ artystka znana jest głównie ze sztuki performance'u, dzieci miały okazję poznać tę dziedzinę i wziąć udział w krótkiej akcji artystycznej, powiązanej z wystawą.

W trakcie zajęć zmierzyliśmy się z dużym formatem, o wiele większym niż ten z lekcji plastyki w szkole. Za pomocą małych wałków oraz podstawowych barw tempery, uczniowie tworzyli obrazy odnoszące się do pracy artystki Agnieszki Fojtuch pt. Gniazdo. Podczas pracy zapoznaliśmy się z zagadnieniami związanymi z performance'em oraz ze znaczeniem, powstawaniem i mieszaniem się barw. Mieliśmy okazję podjąć próbę stworzenia niewielkiego preformace’u na moście w okolicy galerii, co było zwieńczeniem warsztatów.

Warsztaty poprowadzili Natalia Wiśniewska i Robert Sęk, animatorzy kultury związani z Gdańską Galerią Miejską i CSW ‚Łaźnia’.

Ola Kotarska- pani od plastyki.

Warsztaty w Gdańskiej Galerii Miejskiej

Utworzono dnia 08.10.2018, 22:11