Pozytywna uwaga

Utworzono dnia 21.11.2019

Nasza szkoła włącza się  do akcji - "POZYTYWNA UWAGA"

Moc pozytywnej uwagi nastawionej na rozwój ucznia znana jest  w naszej szkole od dawna.  Dlatego też, przyłączamy się  i wspieramy akcję „POZYTYWNA UWAGA”  zainicjowaną przez  nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku.

Akcja  „POZYTYWNA UWAGA” sprzyja budowaniu w naszych uczniach zasobów, które pomagają im lepiej radzić sobie z trudnościami, kierować własną motywacją oraz wzmacniają samoocenę.

To dzięki konkretnym komunikatom zwrotnym, w których podkreślamy wysiłek, jaki dziecko włożyło w pracę; wytrwałość;  zastosowaną strategię podczas rozwiązywania zadania; zaangażowanie ucznia w pracę; uzyskaną poprawę, czy też postawę, motywujemy ucznia do pracy i pozytywnego zachowania.

Wobec powyższego, niech jak najwięcej uczniów otrzyma pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków, zeszytów, czy przekazanych w formie ustnej. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy.

Emilia Piekut