Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Sopocie

rekrutacja

Kadeci UKS 7 Trefl Sopot Mistrzami Polski!!!

Utworzono dnia 04.06.2018

Ogromnym sukcesem zakończył się sezon sportowy 2017/18 dla koszykarzy w kategorii U16 (rocznik 2002 i młodsi – uczniowie klasy 3gb oraz kilku z 2gb). Podopieczni Tomasza Chwiałkowskiego zwyciężyli w turnieju finałowym Mistrzostw Polski, który w dniach 30.05-03.06.2018 odbył się we Wrocławiu i tym samym zdobyli tytuł Mistrza Polski!!! Nasza drużyna zagrała kapitalny turniej, dominując zawody i w pełni zasłużenie zdobywając ten wspaniały tytuł!!!

W turnieju finałowym wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy po 4 zespoły. W tych grupach rywalizacja toczyła się w systemie każdy z każdym. Dwie pierwsze ekipy awansowały do półfinałów, trzecie zmierzyły się w meczu o piąte miejsce, czwarte w meczu o siódme. Nasza ekipa trafiła do grupy B, razem z Biofarmem Basket Junior Poznań, MKS Dąbrowa Górnicza oraz UKS Probasket Mińsk Mazowiecki. W grupie A rywalizowały Polonia Warszawa, WKK Wrocław (gospodarz) Exact Systems Śląsk Wrocław oraz Siarka Tarnobrzeg. Mecze naszego zespołu zakończyły się następującymi wynikami:

Mecze grupowe:

UKS 7 TREFL SOPOT – Biofarm Basket Junior Poznań 86:83 (13:28, 20:15, 23:16, 30:24).
Punkty dla sopocian zdobyli: Daniel Ziółkowski 18, Igor Milićić 14, Nikodem Czoska 13, Piotr Lis 12, Olaf Perzanowski 8, Michał Lis 7, Piotr Jurkowski 7, Hubert Łałak 6, Filip Cebula 1, Karol Kołodziejczyk 0, Kamil Kulik 0, Wiktor Jaszczerski  -. MVP spotkania: Daniel Ziółkowski

UKS 7 TREFL SOPOT – MKS Dąbrowa Górnicza 90:72 (28:11, 22:23, 22:28, 18:10).
Punkty dla sopocian zdobyli: Czoska 13, Ziółkowski 12, P. Lis 11, Jurkowski 11, Łałak 10, M. Lis 8, Perzanowski 8, Milićić 7, Cebula 6, Kołodziejczyk 2, Kulik 2, Jaszczerski 0. MVP: Hubert Łałak

UKS 7 TREFL SOPOT – UKS Probasket Mińsk Mazowiecki 100:87 (25:25, 29:18, 24:24, 22:20).
Punkty dla sopocian zdobyli: Milićić 23, M. Lis 20, Kołodziejczyk 14, Łałak 9, Jurkowski 9, Cebula 8, P. Lis 6, Jaszczerski 4, Kulik 4, Perzanowski 3. Czoska -, Ziółkowski -. MVP: Igor Milićić

Półfinał:

UKS 7 TREFL SOPOT – Polonia Warszawa 83:71 (29:18, 14:17, 20:19, 20:17).
Punkty dla sopocian zdobyli: M. Lis 21, Perzanowski 18, Ziółkowski 15, Czoska 13, Milićić 8, P. Lis 4, Cebula 2, Jurkowski 2, Łałak 0, Kulik 0, Jaszczerski 0, Kołodziejczyk 0. MVP: Olaf Perzanowski

Finał:

UKS 7 TREFL SOPOT – Exact Systems Śląsk Wrocław 96:88 (29:25, 27:20, 21:18, 19:25).
Punkty dla sopocian zdobyli: Milićić 26, Ziółkowski 20, P. Lis 12, Czoska 10, M. Lis 8, Łałak 8, Perzanowski 6, Cebula 3, Jurkowski 3, Kołodziejczyk 0, Kulik -, Jaszczerski - . MVP: Igor Milićić

MVP turnieju:
DANIEL ZIÓŁKOWSKI  (UKS 7 TREFL SOPOT)

Piątka All-Stars turnieju:
NIKODEM CZOSKA (UKS 7 TREFL SOPOT)
Kacper Marchewka (Exact Systems Śląsk Wrocław)
Michał Mindowicz (Exact Systems Śląsk Wrocław)
Kacper Gordon (Polonia Warszawa)
Szymon Sobiech (Biofarm Basket Junior Poznań)

Ziółkowski Daniel

Trenerzy: Tomasz Chwiałkowski (trener główny), Krzysztof Pakólski (trener przygotowania motorycznego), Michał Czajgucki (asystent trenera), Patryk Ziółkowski (fizjoterapeuta)

Droga sopocian do tego tytułu:

Nasza drużyna przeszła długą drogę – zespół na bazie którego zbudowano obecną ekipę, w którym zaczynało większość chłopców z dzisiejszego składu, po raz pierwszy został zgłoszony do rozgrywek w sezonie 2011/2012, czyli 7 lat temu jako drużyna o rok młodsza do kategorii U11. Chłopcy poradzili sobie świetnie i w swoich debiutanckich rozgrywkach wojewódzkich awansowali do turnieju finałowego, w którym zajęli czwarte miejsce.  Trenerem drużyny od samego początku jest nie kto inny jak Tomasz Chwiałkowski. Przez następne 3 lata, do sezonu 2014/15 nasza ekipa zdominowała rozgrywki wojewódzkie, zdobywając tytuł mistrza Pomorza 3 lata z rzędu. Do tego w sezonie 2014/15 nasz zespół jako reprezentacja SP 7 w Sopocie wygrał finał krajowy rozgrywek Energa Basket Cup.
W sezonie 2015/16 na Pomorzu znaleźliśmy pogromcę i zajęliśmy w rozgrywkach wojewódzkich 2 miejsce za Asseco Junior Gdynia. Były to rozgrywki U14, czyli pierwsze, w których nasz zespół miał możliwość awansu do rozgrywek centralnych. Po rozgrywkach wojewódzkich przyszedł czas na turniej strefowy, w którym wzięliśmy rewanż na Asseco i wygraliśmy ten turniej w gdyńskiej hali. Później był rozgrywany w Sopocie wygrany turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski (bilans 3-0), również grany w Sopocie turniej półfinałowy (bilans 2-1, 2 miejsce i awans do finału). W turnieju finałowym zajęliśmy czwarte miejsce, przegrywając mecz o brązowy medal ze Śląskiem Wrocław. Mistrzem Polski został wtedy ŻAK Żory, wicemistrzem MKS Dąbrowa Górnicza. Warto wspomnieć, że w tamtym sezonie, do sztabu szkoleniowego dołączył Krzysztof Pakólski, trener przygotowania motorycznego, który od tej pory do dzisiaj odpowiada za przygotowanie fizyczne naszych zawodników.
Sezon 2016/17 był sezonem bez możliwości gry w Mistrzostwach Polski (finał MP nie jest rozgrywany w kategorii U15), więc w rozgrywkach wojewódzkich zespół zgłoszony został do kategorii U16. W nich poradziliśmy sobie świetnie, rywalizując z rok starszymi przeciwnikami – sezon zakończyliśmy z bilansem 11-5. Sezon ten, też był pierwszym, w którym zagraliśmy w międzynarodowych rozgrywkach ligi EYBL (European Youth Basketball League). Rywalizowaliśmy w Dywizji B. W sezonie zasadniczym, w trzech turniejach (Lahti FIN, Mińsk BY, Ryga LV) osiągnęliśmy bilans 14-1, zajmując drugie miejsce i awansując do turnieju Final Four w Rydze. Turniej ten wygraliśmy, dzięki czemu awansowaliśmy do Dywizji A.
Bieżący sezon był bardzo pracowity. Zaczęliśmy od dwóch turniejów przedsezonowych (Września, Łodź). W trakcie sezonu wzięliśmy udział również w międzynarodowym turnieju we Wrocławiu. Rozgrywki wojewódzkie to absolutna dominacja naszej ekipy na Pomorzu (bilans 16-0, najniższe zwycięstwo różnicą 22 punktów, w sumie we wszystkich meczach zdobyliśmy ponad 900(!) punktów więcej niż przeciwnicy. Dzięki wygranej w rozgrywkach pomorskich awansowaliśmy bezpośrednio do półfinału Mistrzostw Polski U16 (omijając turniej strefowy oraz ćwierćfinałowy MP). Równolegle graliśmy też w EYBL, już w Dywizji A. Dzięki bilansowi 10-5, po turniejach w Sopocie, Poznaniu oraz litewskiej Kłajpedzie, zajęliśmy 5. miejsce i awansowaliśmy do Superfinału tych rozgrywek. W Superfinale, rozgrywanym w Rydze, doznaliśmy jednak 3 porażek i ostatecznie zajęliśmy 10. miejsce. Po nim mogliśmy skupić się już tylko na krajowym podwórku (w międzyczasie chłopcy pisali też egzaminy gimnazjalne) i przygotowywać do półfinału.

Turniej półfinałowy graliśmy w Bydgoszczy i zajęliśmy w nim drugie miejsce (bilans 2-1), przegrywając z Polonią Warszawa. Wynik ten dał nam oczywiście awans do turnieju finałowego, którego wyniki opisaliśmy powyżej.

Teraz następuje koniec tej wspaniałej przygody. Większość chłopców będzie dalej grała w koszykówkę, jednak nie wszyscy zostaną w Sopocie, a ci którzy zostaną dołączą do ekipy juniorów Trefla Sopot, która w tym roku zdobyła 4. Miejsce w Mistrzostwach Polski U18. Wszystkim chłopcom, którzy przez te wszystkie lata mieli możliwość występu w naszej drużynie należą się ogromne słowa uznania, szczere podziękowania oraz ogromne gratulacje!!! Zrobiliście kawał dobrej roboty, przez te wszystkie lata daliście nam wiele powodów do wzruszeń, dostarczyliście wielu wspaniałych emocji. Daliście również w kość, zarówno swoim trenerom, jak i nauczycielom w szkole, o tym też będziemy pamiętać :) Jednak zakończyliście tą przygodę wielkim wynikiem, udowadniając, że jesteście najlepsi w Polsce!!! Dziękujemy!!!

Serdeczne gratulacje należą się również trenerom. Trener Tomasz Chwiałkowski powtórzył wynik sprzed 2 lat, kiedy to odbierał złote medale za Mistrzostwo Polski w kategorii U16 z rocznikiem 2000. Po raz kolejny udowodnił, że jest świetnym trenerem, bardzo dobrym fachowcem umiejącym pracować z utalentowaną młodzieżą. Świetną robotę wykonał również trener Krzysztof Pakólski – wszyscy obserwatorzy turnieju finałowego we Wrocławiu podkreślali naszą przewagę w przygotowaniu motorycznym naszej drużyny. Za opiekę fizjoterapeutyczną odpowiadał trener Patryk Ziółkowski, a za sprawy organizacyjne niezastąpiony Michał Czajgucki. Obaj swoją robotę wykonali perfekcyjnie. Na szczęście z tymi Panami nie musimy się jeszcze żegnać i wierzymy, że sięgniemy z Wami jeszcze po podobne wyniki w następnych sezonach :)

Wszystkim chłopcom, życzymy by ten wynik był dla nich trampoliną do osiągnięcia wysokich wyników zarówno w sporcie jak i w nauce i życiu prywatnym. Macie po 16 lat, wchodzicie coraz bardziej w dorosłość zarówno tą sportową jak i życiową, przed Wami jeszcze wiele wyzwań. Życzymy Wam, żebyście osiągnęli jak najwięcej, na pewno macie ku temu ogromny potencjał. Powodzenia!!!